Płytka ceramiczna i lustro w jednym

Kiedyś przypisywano im magiczne właściwości. Dzisiaj lustra znajdziemy w każdym domu, gdzie nie tylko pomagają w codziennej toalecie, ale stanowią coraz ważniejszy element wystroju wnętrz. Obecnie, dzięki nowoczesnym technologiom produkcji, przestrzenią refleksyjną może stać się nawet cała ściana z płytek ceramicznych.

Lustro to obowiązkowy element każdego mieszkania. Umieszczane są w różnych pomieszczeniach – przedpokojach, sypialniach czy garderobach – najważniejszą rolę odgrywają jednak w łazience. To ważny element dekoracyjny wnętrza. Odpowiednio dobrana powierzchnia z refleksem może dopełnić styl, nadać przestrzeni nowego charakteru, a wręcz stać się punktem centralnym pomieszczenia. Ogromna różnorodność rozmiarów, kształtów i sposobów mocowania luster pozwala na znalezienie tego najbardziej odpowiadającego naszym potrzebom i gustom. A dzięki nowym technologiom wachlarz możliwości ciągle się powiększa i dostosowuje do aktualnych trendów. Duże zainteresowanie budzą lustra w formie heksagonów.

Lustrzane płytki heksagonalne

Jednym z najmodniejszych kształtów od kilku sezonów pozostaje heksagon. Sześciokątne płytki idealnie wkomponowują się w różne wnętrza – niezależnie, czy utrzymane w stylu industrialnym, czy skandynawskim. Wychodząc naprzeciw tym trendom, Ceramika Paradyż uzupełniła ofertę swoich popularnych kolekcji Esagon i Hexx Universum o heksagonalne płytki lustrzane. Esagon to mix pudrowych kolorów, które pasują do nowoczesnych, pop-artowych wnętrz inspirowanych latami 60. Delikatna kolorystyka świetnie łączy się zarówno z białą płytką, jak i elementami drewnianymi czy cementowymi. Z kolei klinkierowa kolekcja Hexx Universum pozwala na zabawę nie tylko kształtem, ale i wzorem tworzonym na ścianach w każdych warunkach atmosferycznych. Od naszej inwencji zależy, w jaki wzór ułożymy klasyczne i lustrzane heksagony. Większe płytki Hexx Universum (26 x 26 cm) lub mniejsze Esagon (17,1 x 19,8 cm) pozwalają na zaprojektowanie lustra o kształcie plastra miodu w łazience o dowolnej wielkości. Lustrzane heksagony szczególnie sprawdzą się w małych łazienkach, gdzie optycznie powiększą przestrzeń.

Płytki do stylowego wnętrza

Ciekawym rozwiązaniem są również klasyczne, duże lustra o okrągłym kształcie, które mimo dużej powierzchni, nie przytłaczają przestrzeni. Opływowe zwierciadła szczególnie pasują do klimatu wnętrz loftowych, vintage i skandynawskich, w których podkreślają wybrany styl. Przy loftowych aranżacjach najlepiej sprawdzą się okrągłe, minimalistyczne lustra o dużym rozmiarze, pozbawione ramy i wszelkich zdobień. W łazienkach vintage okrągłe zwierciadło warto ustawić jako centralny punkt pomieszczenia – dobrze się sprawdzą również dodatkowe złote zdobienia lub metalowe obramowanie. W przypadku przestrzeni w stylu skandynawskim ważną rolę odgrywają harmonijnie rozmieszczone dodatki. Idealnie sprawdzi się tutaj duże, okrągłe lustro, zawieszone na ciemnej zawieszce, która będzie kontrastować z przeważającą w łazience bielą.

Niezależnie od wybranego typu lustra pamiętajmy, że powinniśmy się móc w nim łatwo przejrzeć. Dlatego przy montażu warto zadbać, by refleksyjne płytki lub tafle lustrzane zostały umieszczone na wygodnej wysokości, odpowiadającej wszystkim korzystającym z łazienki. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że w odbiciu zobaczymy wszystko, co chcemy.