Elegancki apartament na warszawskiej Woli łączy elementy klasyki i loftowego sznytu w spójną, nowoczesną całość. Prestiżowa inwestycja Ochnik Development stała się punktem wyjścia dla architektów z pracowni Decoroom, którzy zaprojektowali mieszkanie pod kątem wynajmu krótkoterminowego. Wykorzystując walory zaakcentowane przez dewelopera, postawili oni na wysoką jakość, funkcjonalność oraz uniwersalny charakter wnętrz.
Wybierając się w podróż, coraz częściej rezygnujemy z pokoju hotelowego na rzecz czasowego najmu mieszkania, by mimo wszystko móc poczuć się komfortowo jak w domu. Architektki wnętrz z pracowni Decoroom, Lidia Czajkowska oraz Katarzyna Domańska odpowiedzialna za projekt kuchni, wykonały niełatwe zadanie. Mając na uwadze elegancki profil osiedla Dzielna 64, stworzyły przestrzeń z założenia przygotowaną do wynajmu. Poza wysokiej jakości wykończeniem i oszczędnym w formie wzornictwem apartament oferuje gościom funkcjonalne rozwiązania i przytulny klimat, zachęcający do powrotu w to miejsce.
Sypialnia dla każdego
Przeznaczenie mieszkania nie narzuca konkretnej kolorystyki czy wyboru określonych mebli do sypialni. Możliwość rozdzielenia typowego łóżka dla pary na dwa pojedyncze to bardzo prosty zabieg pozwalający zarówno na przyjęcie gości, którym nie przeszkadza jedno duże miejsce do spania, jak i tych, którzy potrzebują osobnych materacy. Obita grafitowym aksamitem ściana współgra z dekoracją łóżka, którego proste nakrycie wraz z poduszkami utrzymano w tonacji szarości, grafitu, subtelnego wrzosu i różu. Za lnianymi zasłonami kryją się wysokie okna zajmujące całą długość pokoju, dzięki czemu w słoneczny dzień widok skąpanego w świetle wnętrza mile zaskakuje wynajmujących. Symetrycznie osadzone nad łóżkiem lampki nocne umożliwiają niezależne korzystanie z oświetlenia i dyskretnie przemycają ideę modern loftu.
Kuchnia z nowoczesnym polotem
Pozornie ascetyczna kuchnia otwarta na korytarz i salon łączy subtelność matowych powierzchni oraz kuchenne fronty wykonane z forniru imitującego naturalne drewno. W pasie roboczym pojawia się szkło i wytworny, blat z konglomeratu z delikatną złotą żyłką. Prosta, funkcjonalna i pełna celowo ukrytych udogodnień – w tej kuchni mniej znaczy więcej i z pewnością docenią to nie tylko miłośnicy minimalizmu. Wnętrze oddzielono od salonu ścianką stanowiącą umowną granicę między jasną strefą salonu, a ciemniejszą przestrzenią kuchni.
Loftowy salon inaczej
Wykończenie mieszkania wyróżniają szlachetne, głównie naturalne materiały i doskonała jakość. Na podłodze ułożono lite deski, a zastosowane płytki i gres pochodzą z Włoch. W salonie panuje bezpretensjonalna prostota o lekko surowym zacięciu soft loftu. Część wypoczynkową wydzielono za pomocą ściany pomalowanej na czarno, która posłużyła do zamontowania telewizora. Meble z litego drewna oprawiono w czarne metalowe ramy, nawiązując do industrialnych inspiracji, a szyku całości dodają nowoczesna sofa i fotel obite szmaragdowym aksamitem oraz klimatyczna lampa podłogowa. Dzięki wysokim oknom światło wpada z dwóch stron, co doświetla wnętrze i usprawiedliwia wykorzystanie ciemnych kolorów czy szlachetnych, nieco „cięższych” materiałów. Front i bok zabudowanej szafy w holu pokryto lustrami – ocierając się o neoklasykę, wyjątkowo dobrze współpracują one z loftową stylistyką.
Łazienka na surowo
Łazienka została wykończona płytkami o delikatnej fakturze, a całość wystroju utrzymano w bieli i graficie, by nie przytłoczyć wnętrza. Kabina prysznicowa ze szklanym frontem i ciekawe, nowoczesne oświetlenie nadają pomieszczeniu interesującą surowość w świeżym wydaniu.
Projekt i wykonanie: Decoroom