bank materiałów

Bank Materiałów: szybszy, prostszy i bardziej zrównoważony sposób na próbki materiałów

Cyfrowa transformacja jest obecna w większości branż – także w branży projektowania wnętrz. Niemniej bez względu na to, jak dużo aplikacji i oprogramowania zostanie wprowadzonych do pracy projektanta wnętrz, jedna rzecz pozostaje  niezmienna: projektant przed podjęciem decyzji o wyborze materiału musi go sprawdzić pod wieloma kątami na podstawie fizycznych próbek.

Nawet prosty projekt może wymagać sprawdzenia dziesiątek różnych próbek dla każdego rodzaju powierzchni. Projektanci zwykle zamawiają każdy rodzaj materiału od około 5 różnych producentów. Prosty projekt wymaga zatem stosowania 60 różnych próbek, wysłanych osobno, zatem w formie pojedynczych paczek.

Po podjęciu decyzji odnośnie do tego, które z materiałów wybrać, pojawia się kolejny problem – co zrobić z pozostałymi, niewykorzystanymi próbkami? Istnieją pewne sposoby na jego rozwiązanie, ale pamiętajmy o tym, ze przestrzeń jest ograniczonym zasobem. Nawet szkoły projektowania pękają w szwach.

SANDOW – innowator w branży projektowej – uznał, że proces pobierania próbek to marnotrawstwo nie tylko materiałów, ale również czasu i środków. Jako właściciel marek z branży projektowania, w tym aranżacji wnętrz, wystroju luksusowych apartamentów i wzornictwa, postanowił całkowicie zrewolucjonizować ten proces tworząc Bank Materiałów.

SANDOW

Bank Materiałów, zawsze darmowy dla projektantów, jest największą biblioteką zasobów materiałów architektonicznych i projektowych w skali globalnej. Jako jedyna z dostępnych platform elektronicznych pozwala projektantom wyszukiwać i zamawiać materiały z wielu wiodących marek w jednej witrynie, za pomocą jednego przycisku. Niezależnie od tego, czy chodzi o tekstylia, pokrycia ścian, farby, podłogi, kamień i płytki, czy też inne materiały, wszystkie próbki są wysyłane w jednej paczce. Bank Materiałów wyeliminował również problem długiego  czekania na próbki. Wszystkie zamówienia przygotowane do wysłania przed północą są dostarczane do 10:30 następnego dnia.

Bank Materiałów jest nie tylko najszybszym i najbardziej wydajnym sposobem do uzyskania próbek materiałów – jest również najbardziej zrównoważonym pod względem wpływu na środowisko. Pudełka zostały zaprojektowane w taki sposób, aby mogły posłużyć ponownie do zwrotu próbek. Eliminuje to zatem potrzebę wysyłania tysięcy fizycznych wysyłek co tydzień, a ponadto umożliwia bankowi materiałów odzyskanie próbek i ich ponowne wykorzystanie.

Bank Materiałów

Niewiele firm ma wiedzę, zasoby i kapitał ludzki potrzebne do zrealizowania wizjonerskiego pomysłu, takiego jak Bank Materiałów. Nawet w przypadku SANDOW – firmy założonej przez Adama Sandowa jako imperium medialne przed ukończeniem 30 lat – utworzenie Banku Materiałów od podstaw zajęło 2 lata. Z drugiej strony na sukces platformy nie trzeba było długo czekać.

Bank Materiałów zwraca projektantom ich cenny czas, pomagają jednocześnie w budowie gospodarki na zasadach zrównoważonego rozwoju. Dzięki tysiącom projektantów, którzy korzystają z Banku Materiałów, wkrótce stanie się standardem w tej branży.

Czytaj więcej na temat innowacyjnej platformy pod tym linkiem.