Prysznic to nieodzowny, ale i bardzo cenny codzienny rytuał. Prawdziwą wartość tej chwili luksusu odczuwa się, gdy pod natrysk wchodzi się po długim i ciężkim dniu albo po intensywnym treningu, ale też rankiem, który zbyt wolno budzi nas do życia. Dzięki nowej kolekcji AXOR Conscious Showers przyjemność łączy się tu ze świadomym gospodarowaniem zasobami Ziemi. Zintegrowana technologia gwarantuje, że ​​woda jest wykorzystywana wyjątkowo oszczędnie, choć odczucie komfortu pozostaje na ulubionym, wysokim poziomie.

AXOR Conscious Showers

Ponadczasowa forma

Właśnie w trosce o to prysznice AXOR Conscious Showers oferują wyjątkowe połączenie dużej głowicy prysznicowej o obfitym strumieniu, który otula ciało, z redukcją przepływu nawet do zaledwie 6 litrów wody na minutę. Do tego dochodzą wartości estetyczne. Ponadczasowa forma oraz bogata paleta wysokiej jakości wykończeń powierzchni sprawiają, że te prysznice stają się osobistym, zindywidualizowanym wyrazem świadomego podejścia do wody – jednego z najcenniejszych skarbów naszej planety.

PHOENIX

Modele

Gama oferowanych modeli obejmuje prostokątną głowicę prysznicową AXOR 245/185 oraz dwie okrągłe – AXOR 220 i 245. W wariancie EcoSmart+ każda z nich redukuje przepływ do mniej niż 6 litrów wody na minutę przy niemal niezmienionym komforcie. Wszystkie trzy charakteryzują się prostą, uniwersalną formą opracowaną przez renomowane studio projektowe PHOENIX. Warto zwrócić uwagę, że ich nowoczesne, minimalistyczne kształty wzbogaca delikatny grawerunek wzdłuż krawędzi, nadający armaturze wyjątkowy rys. Dyskretna dekoracja wizualnie łączy się z przepływającą wodą, a jednocześnie tworzy wspaniałe refleksy, odbijające się w połyskliwych powierzchniach płytek, lustra czy ceramiki.

AXOR

Detale Axor

Kolejnym wartym uwagi detalem są widoczne śruby, zastosowane w okrągłej głowicy prysznicowej AXOR 245. Ten intrygujący szczegół mówi o precyzji produkcji prowadzonej w Centrum Doskonałości w centrali Grupy Hansgrohe w Schwarzwaldzie. To właśnie tutaj powstają wszystkie produkty z kolekcji, wytwarzane w ponadczasowej wersji chromowanej, w cenionej matowej czerni, a na zamówienie także w wielu innych wariantach wykończenia z palety AXOR FinishPlus PVD. Uniwersalna prostota form prezentowanych pryszniców pasuje do szerokiej gamy stylów. Ich minimalistyczne wzornictwo daje też bardzo szerokie możliwości tworzenia harmonijnych lub wyrazistych połączeń również z innymi kolekcjami armatury i akcesoriów łazienkowych AXOR.

Tekst: Ewelina Domińska

Fot. Axor