Coraz częściej w planach organizacji przestrzeni w mieszkaniach i domach pojawia się miejsce do pracy. To odpowiedź na rosnący trend home office, do którego coraz chętniej przekonują się kolejne firmy, pozwalając pracownikom na pracę poza siedzibą. Przestrzeń do pracy umysłowej, koncepcyjnej potrzebna jest również osobom prowadzącym z domu własną działalność gospodarczą. Osobiste biuro służy też często do uporządkowania kwestii związanych z rodzinnym budżetem czy dokumentami, ale także do codziennego przeglądania internetu i spędzania czasu na własnych zainteresowaniach. Przy jego projektowaniu warto zadbać o detale, które zdecydowanie poprawią komfort pracy.

Postaw na mądre rozwiązania

W codziennej pracy korzystamy nieustannie z wielu urządzeń elektronicznych jednocześnie. Co więcej, telefon, tablet, laptop, drukarka czy lampka są zazwyczaj przez większość czasu podłączone do prądu. Konieczność posiadania ich wszystkich pod ręką powoduje, że zapanowanie nad kablami i przewodami może okazać się zadaniem ponad siły. Potrafią one bardzo utrudnić życie, plącząc się, zajmując miejsce i burząc całą estetykę miejsca pracy, co ostatecznie negatywnie wpływa na naszą wydajność i skupienie. W takim wypadku szczególnie warto postawić na proste rozwiązania zapewniające odpowiedni porządek i ergonomię. Idealnie sprawdzą się przedłużacze wpuszczane, które pozwolą oszczędzić miejsce, pomagając jednocześnie zapanować nad całą biurkową przestrzenią – mówi Maciej Bagan, Product Manager w GTV.

Uniwersalne przeznaczenie

Przedłużacze wpuszczane montuje się bezpośrednio w blacie – wystarczy wywiercić odpowiedni otwór. Otwierają się dopiero w momencie, w którym są nam akurat potrzebne. Daje to możliwość dyskretnego, ale jednocześnie praktycznego schowania kabli pod naszym blatem. W domowych przestrzeniach świetnie sprawdzą się okrągłe przedłużacze, np. CHARGER i jego wersja mini, COMFORT oraz designerski, minimalistyczny przedłużacz SLIDE. Pozwalają one wygospodarować jak najwięcej miejsca do pracy szczególnie w przypadku biurek i stołów o mniejszej powierzchni. Dzięki temu biurko będzie bardziej uporządkowane i atrakcyjniejsze wizualnie. Przedłużacze prostokątne –  np. elegancki SOFT czy przedłużacz kątowy i przepustowy sprawdzą się z kolei w salach konferencyjnych, a także przy większych, wspólnych biurkach. By umożliwić pracę większej liczbie osób lub chcąc podłączyć kilka urządzeń na raz, trzeba mieć na uwadze maksymalną moc przedłużaczy –  te z GTV można obciążyć mocą do 3500 W.  W zależności od rodzaju przedłużacza możemy wybrać typ gniazda: schuko lub french. Przedłużacze wpuszczane mają dodatkowe gniazdo USB i są dostępne w kolorach: białym, czarnym i srebrnym. Długość przewodu to 1,5 metra. Przedłużacze różnią się między sobą wielkością otworu montażowego. Niektóre modele wyposażone są w diodę sygnalizującą napięcie i gotowość do pracy.