Ogrzewanie gazowe – cena instalacji
Do zbudowania instalacji gazowej konieczne jest wykonanie projektu i uzyskanie pozwolenia na budowę w starostwie powiatowym. Ze wszystkimi formalnościami klient musi poradzić sobie sam, jak również zobowiązany jest do wykonania wykopów pod przyłącza i wykopu pod zbiornik w przypadku podziemnego zbiornika na gaz.

Oczywiście większość osób niezwiązanych z branżą instalacyjną nie będzie miała pojęcia, jak to wszystko zrobić, dlatego prosi o pomoc profesjonalistów.

Firma Amerigas zajmuje się dystrybucją zbiorników na gaz na terenie Polski, ale też służy pomocą w wykonaniu projektu przyłącza, a przy tym dostarczy płytę pod zbiornik i sam zbiornik. Firma może też wykonać montaż instalacji i przyłącza, jak również świadczy usługi w zakresie badania szczelności instalacji i dokonania końcowego odbioru w Urzędzie Nadzoru Technicznego. Skorzystanie z pomocy firmy z pewnością zwiększy cenę instalacji ogrzewania gazowego, jednak dla wielu osób takie rozwiązanie jest korzystniejsze, ponieważ mają pewność fachowo wykonanej pracy.

Ogrzewania gazowe, cena instalacji od czego zależy?

Cena instalacji ogrzewania gazowego zależy od wielu czynników i może być zróżnicowana w zależności od rodzaju systemu, lokalizacji, rodzaju gazu, oraz indywidualnych preferencji klienta. Wykonując kosztorys, należy wziąć pod uwagę rodzaj oraz metraż budynku, jak również zakres wykorzystania ogrzewania gazowego. Jeśli budynek jest podłączony do sieci gazowej, koszty przyłączenia do sieci mogą być znacznie niższe niż w przypadku korzystania z gazu z butli lub zbiornika. Jednakże istnieje opłata za przyłączenie do sieci, która może być jednorazowa lub podlegać miesięcznym opłatom abonamentowym, co na dłuższą metę może okazać się bardziej kosztowne.

Jeśli na danej działce brak jest dostępu do sieci gazowej, konieczne jest zakupienie butli gazowej lub zbiornika, co stanowi kolejny koszt. Zbiorniki mogą być naziemne lub podziemne, a wybór wpływa na ogólny koszt instalacji. Ostateczna cena instalacji ogrzewania gazowego będzie więc ustalona indywidualnie po dokonaniu całkowitego kosztorysu pod daną posesję.