Temat suszenia ubrań wraca szczególnie jesienią i zimą, kiedy nie mamy już możliwości korzystania z naturalnego światła słonecznego, a pranie suszymy najczęściej na rozkładanych suszarkach w domu. Ich minusem jest jednak zarówno to, że zajmują dużo miejsca, jak i to, że są niewygodne, a do tego czas suszenia mokrego prania na nich bywa długi…

Wyzwanie suszenia prania — jak zadbać o wygodę i doskonałe efekty?

Suszarka do ubrań, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym wydaje się absolutnie niezbędnym w każdym domu i mieszkaniu sprzętem. Producenci tego typu rozwiązań dokładają starań, aby kolejne wersje tego akcesorium były jednocześnie maksymalnie kompaktowe, a jednocześnie były w stanie zmieścić możliwie jak najwięcej ubrań. Niestety tego typu cele generują problem skutecznego wysuszenia prania. Im jest go więcej blisko siebie, tym schnie ono dłużej, a utrzymująca się długo wilgoć sprawia, że ubrania często od razu po zdjęciu z suszarki nie pachną już tak pięknie jak po wyjęciu z pralki. Klasyczna suszarka to oczywiście praktyczne rozwiązanie, z którego korzysta większość z nas, natomiast jeśli zależy ci na maksymalnej wygodzie, idealnie wysuszonym praniu, miękkich tkaninach i długiej ich żywotności, zwróć uwagę na sprzęt, jakim jest suszarka slim.

Czy rozkładaną suszarkę warto zastąpić profesjonalnym sprzętem?

Argumentów za zakupem automatycznej suszarki nie brakuje. Przede wszystkim rozwiązanie to klienci wybierają ze względu na:

  • szybsze i skuteczniejsze suszenie ubrań niż w przypadku tradycyjnej rozkładanej suszarki,
  • idealną eliminację wilgoci z tkanin w krótkim czasie,
  • możliwość dopasowania programu suszenia do konkretnego typu tkanin,
  • przeciwdziałanie zbyt długiemu utrzymywaniu się wilgoci na tkaninie,
  • lepszą jakość tkanin po wysuszeniu, dającą efekt miękkich ubrań, pościeli, ręczników itd.

Suszarka do małej łazienki — czy to możliwe?

O zaletach suszarki automatycznej mówi się dużo. Problemem jednak dla wielu osób, szczególnie w małych mieszkaniach, jest jej umiejscowienie. W małej łazience nie jest łatwo czasami wygospodarować miejsce na pralkę, a co dopiero na drugi sprzęt. Doskonałe rozwiązanie w przypadku nieco większych łazienek stanowi suszarka slim, która w komplecie z pralką o podobnych wymiarach tworzy komplet, który udaje się wkomponować w przestrzeń. Jeśli jednak takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, jest jeszcze pralko-suszarka slim, czyli urządzenie o podwójnej funkcji, które pozwala zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca, a jednocześnie korzystać z dobrodziejstwa, jakim są suszarki automatyczne.