Dobrze dobrana taśma z powodzeniem zastępuje wiele połączeń mechanicznych. Wysokiej jakości klej i odpowiednia grubość sprawdzają się zarówno przy gładkich, jak i chropowatych powierzchniach, pozwalając na wieszanie luster czy ramek, a także na łączenie profili aluminiowych lub drewnianych elementów. Dzięki temu możesz zrezygnować z użycia gwoździ, gdy obawiasz się trwałych śladów na ścianie albo możliwości przypadkowego uszkodzenia powierzchni. Produktem, który świetnie sprawdzi się w ich zastępstwie, jest taśma żelowa. Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj jej najważniejsze właściwości oraz zastosowania.

Czym jest taśma żelowa?

Czy wiesz, że w taśmie żelowej wykorzystuje się spieniony klej akrylowy z foliowymi lub papierowymi przekładkami? Dzięki temu występuje ona w różnych szerokościach, długościach i grubościach, co pozwala na idealne dopasowanie produktu do wagi łączonych powierzchni i ich faktury. Co więcej, jest to jedna z najmocniejszych taśm na rynku. Z tego powodu świetnie sprawdza się zarówno w gospodarstwach domowych, jak i zakładach przemysłowych, szczególnie w branży meblarskiej lub automotive. Wówczas zastępuje gwoździe, śruby, zgrzewarki i tradycyjne kleje.

Dlaczego warto zastosować taśmę żelową zamiast gwoździ?

Wysokiej jakości taśma żelowa ma wiele zalet. Z ich powodu chętnie wykorzystuje się ją jako alternatywę dla mechanicznych i inwazyjnych sposobów montażu. Spośród jej najważniejszych właściwości warto wymienić:

  • tworzenie mocnych i trwałych połączeń między tworzywami sztucznymi, metalem, drewnem czy nawet szkłem,
  • łatwość montażu bez konieczności wiercenia czy wbijania gwoździ — dlatego taśma żelowa świetnie sprawdzi się u osób, które nie mają dużego doświadczenia w mechanicznych połączeniach lub chcą ich uniknąć, uniwersalność — ze względu na mocny klej, który jest odporny na działanie czynników zewnętrznych (wilgoć, promieniowanie UV, rozpuszczalniki), taśmę wykorzystasz zarówno w salonie, jak i w łazience, garażu, biurze czy w zakładzie przemysłowym,
  • trwałość — elastyczna taśma żelowa o odpowiedniej grubości gwarantuje, że zamocowane przedmioty pozostaną na swoim miejscu przez długi czas, nawet na dworze,
  • łatwe usuwanie — w razie zmiany koncepcji taśmę żelową możesz sprawnie usunąć bez trwałych śladów czy uszkodzeń powierzchni.

Ze względu na możliwość wyboru różnych grubości taśma żelowa bardzo dobrze sprawdzi się również na chropowatych powierzchniach. Duży wybór wysokiej jakości produktów oferuje firma Epat, która w produkcji stosuje nowoczesne technologie. Proponowane taśmy występują w wielu praktycznych rozmiarach, a ze względu na bezbarwność pozostają niewidoczne na klejonych przedmiotach.

Profesjonalne taśmy żelowe sprawdzą się podczas zawieszania obrazów, luster czy innych dekoracji ściennych. Ułatwią Ci również trwałe mocowanie haczyków na klucze lub ręczniki, a na dworze zapewnią sprawny montaż czujników albo kamer. Z kolei w awaryjnych sytuacjach pomogą w tymczasowych i szybkich naprawach. Możliwości ich zastosowania są szerokie, a przy wyborze wysokiej jakości produktów zyskujesz gwarancję wytrzymałych połączeń. Tego typu taśmy żelowe są używane przy produkcji i serwisowaniu samochodów do mocowania chociażby elementów ozdobnych, anten i czujników na karoserii i szybach samochodów. Jeśli odklei Ci się boczna listwa ochronna na drzwiach, sięgnij po trwałą taśmę żelową. Zapoznaj się z ofertami polecanych producentów i wybierz taśmę, która pozwoli Ci zrezygnować z gwoździ, śrub czy nitów.

Artykuł sponsorowany