W tym projekcie natura za oknem jednoczy się z aranżacją wnętrza. Ciepłe, stylowe wzory drewna, nastrojowe czernie i granaty, a wszystko to splecione marynistycznymi akcentami. Zobacz niezwykłe mieszkanie nad Zalewem Zegrzyńskim, które zdobyło wyróżnienie w konkursie Wnętrze Roku Pfleiderer.

Ten nowoczesny apartament znajduje się nieopodal Zalewu Zegrzyńskiego. Miejsce jest niezwykle atrakcyjne, pozwala wypocząć i aktywnie spędzać wolny czas, zaś za oknem rozciągają się wyjątkowe widoki. Inwestorzy bardzo cenią sobie ten malowniczy klimat, dlatego w mieszkaniu nie brakuje akcentów wizualnie nawiązujących do bliskiego otoczenia. Architekt Ewa Krawczyk z Pracowni Anders DesinE zaprojektowała w mieszkaniu sypialnię i gabinet, który łączy styl loft z elementami marynistycznymi.

Pfleiderer

Ciepła, elegancka sypialnia

Sypialnia to prawdziwa oaza spokoju oraz miejsce, w którym właściciele mieszkania znajdują ukojenie. Zastosowano tu ciemne odcienie koloru niebieskiego, które do wnętrza wnoszą spokój i ciepłe, harmonijne wzory drewna. Autorka projektu zaproponowała płytę laminowaną z kolekcji Mood Stories firmy Pfleiderer, w eleganckim dekorze Swiss Elm R37009. Długie rysy i wyraziste usłojenie widoczne na powierzchni dekoru, sprawiły, że wnętrze sypialni prezentuje się bardzo naturalnie i przytulnie.

Pfleiderer

Wrażenie to potęgują również żaluzje wykonane z drewna i oświetlenie o ciepłej, złocistej barwie. Z wspomnianej płyty laminowanej zostały wykonane meble oraz pokryto nią część ściany za łóżkiem. Wybrane dekory bardzo dobrze odzwierciedlają naturalne drewno. Mają ciekawą strukturę, fakturę oraz kolor. Dzięki temu doskonale nawiązują do otaczającej przyrody i natury, jaka panuje wokół budynku, w którym znajduje się mieszkanie inwestorów – podkreśla Ewa Krawczyk. Dla jeszcze przytulniejszego efektu, architekt zaprojektowała wysoki, sięgający aż do sufitu zagłówek, wykonany z miękkich paneli obszytych granatowym atłasem. To bardzo stylowy element sypialni, który wabi oko.

Meble

Gabinet w klimacie loft

Elementy drewna znajdziemy również w gabinecie, jednak tutaj występuje ono w towarzystwie nastrojowej czerni. Meble – regały oraz biurko, wykonano z płyty laminowanej w dwóch dekorach, Swiss Elm R37009 (tej samej, która zastosowana została w sypialni) oraz Czarny Grafit U12007. Wybrana czerń to mocny i głęboki kolor, która przy dłuższym spojrzeniu widocznie wpada w odcienie szarości. Dzięki temu nie jest tak dominująca, jak typowy czarny kolor, jednak wciąż bardzo stylowa i klimatyczna. Zastosowanie czarni, sprawiło, że wnętrze gabinetu nabrało nieco industrialnego klimatu. W tym pomieszczeniu jest zdecydowanie bardziej surowo niż w sypialni, ale dzięki temu nic nie rozprasza uwagi podczas pracy. Można się tutaj z łatwością skupić i w spokoju pomyśleć. Architekt, podobnie jak w innych pomieszczeniach, nie zapomniała o akcentach marynistycznych – na czarnej ścianie za biurkiem widnieją efektowne szkice łodzi żaglowych.

Czarny Grafit U12007

Pfleidererprojekt z wyróżnieniem

Sypialnia i gabinet zaprojektowane przez Ewę Krawczyk doskonale wpisują się w obowiązujące trendy. Nie brak tu najmodniejszych kolorów oraz odniesień do natury, którą tak chętnie przywołujemy dziś w aranżacjach wnętrz. Nic więc dziwnego, że projekt został wyróżniony w konkursie Wnętrze Roku Pfleiderer. Dekory z kolekcji Mood Stories zostały w nim wykorzystane w ciekawy i funkcjonalny sposób. Praca z kolekcją Mood Stories przebiegała owocnie, ponieważ cały katalog jest bardzo dobrze przygotowany pod względem podziału na kolory czy kategorie odnoszące się do danego stylu. Cieszę się, że mogę moim Klientom oferować materiały z kolekcji Mood Stories. – podkreśla Ewa Krawczyk. Dekory zastosowane w projekcie, jak również wiele innych można zobaczyć na żywo w punktach dystrybucji sieci Pfleiderer Partner.