Cudowny widok na Palazzo Biscari, teatr i katedrę Duomo oraz pełne uroku włoskie kafejki można teraz podziwiać z hotelu Habitat, położonego w samym sercu Katanii.

Niezwykle udaną metamorfozę wnętrza łączącą nowoczesny minimalizm z lokalną, sycylijską tradycją stworzyło biuro architektoniczne Habitat Studio. Za hasło przewodnie całego projektu można uznać odwagę  – projektanci Marianna Nociforo i Antonio Spera sięgnęli bowiem do innowacyjnych zestawień, niestandardowych materiałów, niecodziennych wzorów. I tak na przykład dekoracyjne płytki z kwiatowymi motywami towarzyszą spiekom kwarcowym imitującym marmur. Hotel Habitat urzeka nowoczesnym designem, ale i szacunkiem do historii i tradycji miejsca, w którym się znajduje. A więc czas zajrzeć do środka…

Przestrzeń udomowiona

Już od progu witają nas kaktusy! W lobby postawiono bowiem na zieleń. Olbrzymi drewniany regał wypełniają po brzegi niewielkie doniczki z tutejszą roślinnością. Jest kolorowo i niestandardowo,
a przy tym podziwianie kwitnących okazów skraca czas oczekiwania na dopełnienie formalności przy zakwaterowaniu. Pełnymi klasy i elegancji schodami wykończonymi za pomocą spieków kwarcowych Laminam udajemy się do hotelowych pokoi. A tam jest tylko piękniej.

Przestronne przestrzenie, w których dominują minimalistyczne meble w postaci komfortowych łóżek, funkcjonalnych szaf i półek wykonanych z drewna, idealnie uzupełniają klimatyczne dodatki utrzymane w nasyconych barwach błękitu i żółci. Nawiązanie do sycylijskiego bezchmurnego nieba i promieni słońca ociepla aranżację.

A to przecież nie jedyne odwołanie do tradycji. W hotelu na szczególną uwagę zasługują podłogi. Niepowtarzalne florystyczne akcenty z nutami koralowej czerwieni podkreślają sycylijski charakter hotelu. Tradycyjne piękno lokalnego rzemiosła idealnie komponuje się z nowoczesnością. Włoscy architekci zestawili je bowiem zarówno z designerskimi meblami, jak i z nowoczesnymi spiekami kwarcowymi. Wykorzystano je nie tylko do wykończenia schodów.

Catania. Habitat Home

Przestrzenie prysznicowe oraz blaty mebli również wykonano z płyt wielkoformatowych imitujących marmur bądź kamień. Włoscy projektanci zdecydowali się na płyty z kolekcji I Naturali w odcieniach szarości i czerni: Pietra di Savoia Grigia Bocciardato, Pietra di Savoia Antracite, Emperador Grigio oraz Nero Greco. Stonowaną kolorystykę całości utrzymaną w bieli i brązie dopełniają intensywne tony nasyconej czerni i nieoczywiste odcienie szarości. To, co wyróżnia Hotel Habitat spośród innych, to wyjątkowy klimat wnętrz, który udało się stworzyć włoskim designerom, ale także perfekcyjna funkcjonalność. Komfort gwarantowany!

Włoska elegancja i skandynawski funkcjonalizm

Ale funkcjonalność powinna wyróżniać także hotelowe materiały i sprzęty, tak by były trwałe, łatwe w czyszczeniu i eksploatacji. Nic dziwnego zatem, że projektanci z Italii tak chętnie sięgnęli po spieki kwarcowe Laminam. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom płyty wielkoformatowe są idealnym materiałem do wykorzystywania w hotelach, jak też innych budynkach użyteczności publicznej. Oprócz szlachetnej formy inspirowanej marmurem, miką, piaskowcem, granitem czy trawertynem spieki są materiałem niezwykle odpornym na uszkodzenia mechaniczne. Intensywna eksploatacja przestrzeni wykończonych spiekami kwarcowymi, np. hotelowej podłogi czy blatu stołu, nie wpływa na ich wygląd i strukturę. Gdy do tego dodamy powłokę antybakteryjną, która skutecznie zapobiega rozwojowi pleśni, grzybów i bakterii, tworząc sterylne środowisko, otrzymujemy materiał idealny do hotelowych rewolucji.