Uroda mroźnej Północy, blaski orientalnych skarbów czy spokój bezkresnych lasów Skandynawii? Kolekcje Celebration Edition marki Paradyż My Way pozwalają na wprowadzenie do domu modnych motywów z całego świata, które nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego wyrazu. Różnorodne wzory i faktury zostały przygotowane specjalnie z okazji jubileuszu 30-lecia tej polskiej firmy.

Złote i miedziane akcenty

W najnowszych trendach wzorniczych coraz wyraźniej widać powrót złotych akcentów, które dodają blasku i wyrazu we wnętrzach. Ten naturalny kruszec przybiera różne formy, od delikatnego złotego piasku w nurcie rzeki, po szczerozłote żyły mieniące się wśród skał. Kolekcja Golden Hills, inspirowana regionami Ameryki Północnej oddaje różnorodność złota w prostokątnych płytkach oraz szklanych insertach. Dzięki nowoczesnej technologii produkcji w czarnych dekoracjach ze szkła zatopiono złote żyłki i połączono najmodniejszą barwę z niezwykłą strukturą. To kolekcja dla osób poszukujących żywych, wyszukanych rozwiązań.

Rosnącą popularność złotych ornamentów oddaje także kolekcja Shiny Lines, inspirowana przepychem gorących krain Orientu. Wyrafinowane, migocące na prostokątnych płytkach heksagony w kolorach miedzi i grafitu są zestawione z szarymi i białymi kafelkami. Zwieńczeniem kolekcji są nieoczywiste dodatki – sześciokątne ornamenty ze złotymi wzorami, które wprowadzą do aranżowanych przestrzeni niepowtarzalnego charakteru.

W modzie łazienkowej widać również wielki powrót miedzi. Potwierdzeniem tego trendu jest kolekcja Fire Rocks. Inspirowana rozgrzanymi przestrzeniami kamiennej pustyni Atakama oferuje intrygujące kafelki o rdzawej barwie i różnej strukturze. Ciepło skalnego beżu koresponduje z brunatną barwą skorodowanej blachy, przez co kolekcja wpisuje się w trend wabi-sabi. Dodatkiem do niej są pasujące białe i beżowe prostokąty oraz uniwersalne listwy wykończeniowe.

Powrót do natury

Czerń i biel to barwy, które nigdy nie wyjdą z mody – ich ponadczasowa, klasyczna elegancja pasuje zarazem do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Najnowsze technologie pozwalają zarazem na kreatywną zabawę fakturą płytki, która nie musi być już tylko płaska. Na powierzchni kafelków z kolekcji Elegant Surface można dostrzec lśniące płaszczyzny, łagodne fale i rytmiczne bruzdy pozostałe po zamieci śnieżnej. Białe, perłowe i szare odcienie prostokątnych płytek można dla kontrastu zestawić z kafelkami utrzymanymi w głębokiej czerni.

W Celebration Edition nie zabrakło również oferty dla fanów nadal popularnego stylu skandynawskiego. W prostokątnych kafelkach kolekcji Woodskin ciepło naturalnego drewna łączy się z elegancją bieli. Nowością jest duża różnorodność struktur stworzonych z geometrycznych żłobień. Szczególnym uzupełnieniem kolekcji są heksagony strukturalne, w których elementy drewnopodobne przenikają się z klasyczną bielą i spokojną szarością.

Wynurzające się z toni Oceanu Indyjskiego wyspy o wysokim, skalistym brzegu od wieków przyciągają artystów zafascynowanych ciemnym powulkanicznym kamieniem. Te egzotyczne lądy stały się inspiracją do stworzenia kolekcji Minimal Stone, która łączy odcienie skał – od szarości, przez grafit po czerń. Niemal majestatyczna potęga kamienia uspokaja i pozwala zebrać siły do dalszych podróży.

Miejski szum

Jubileuszowe kolekcje Ceramiki Paradyż to także wyraz fascynacji dynamiką wielkich miast. Na prostokątnych płytkach kolekcji Pure City oddano mozaikowy urok metropolii, w których łączą się różne estetyki. Obok spokojnych monochromatycznych płytek w kolorze bieli czy grafitu pojawiają się kafelki strukturalne o liniowych żłobieniach, heksagonalna mozaika dekoracyjna i dekor o misternym wzorze. Poszczególne elementy składają się na spójną energetyczną mieszankę.

Trend ten widoczny jest również w kolekcji Urban Colours, oddającej wielobarwność miejskiego tygla. Zielone, niebieskie, szare i białe płytki 30 x 90 cm łączą się w niej z wielobarwnymi kwadratami o wymiarach 20 x 20 cm oraz finezyjnymi szklanymi insertami 20 x 17 cm. Płytki strukturalne zapewniają dodatkowe efekty w połączeniu z grą światła w pomieszczeniu, w którym zostaną ułożone. Kolekcja pozwala na pełne wyrażenie własnej niezależności i energii.

Kolekcja Industrial Chic to z kolei ukłon do dziedzictwa poprzemysłowych miast, jak Londyn czy Łódź. W płytkach utrzymanych w różnych odcieniach szarości oddany jest surowy urok betonu. Nawiązanie to widać także w zróżnicowanej strukturze kafelków, na których światło załamywać się będzie inaczej w zależności od pory dnia. Estetyka kojarzona z architekturą brutalizmu pasuje do wnętrz utrzymanych w loftowym klimacie, minimalistycznych mieszkań oraz nowoczesnych przestrzeni biurowych.