Nic tak nie sprzyja odrabianiu prac domowych, jak kreatywnie urządzony pokój. Zmiana aranżacji otoczenia działa ożywiająco – małe przemeblowanie czy odświeżenie ścian to najprostsza droga, by uczeń znalazł się w nowym, inspirującym miejscu.

Wakacje to często czas remontów, ale jeśli zamiast odnawiania pokoju dziecka wybraliśmy rodzinny odpoczynek – nic straconego. Szybką metamorfozę możemy wykonać w najbliższy weekend, odświeżenie ścian zajmie nam kilka godzin. Pomogą w tym panele dekoracyjne Motivo od Vilo – wymagają minimum przygotowania i pracy przy montażu. Dostępne są w większości marketów budowlanych, stanowią więc świetne rozwiązanie, gdy chcemy przeprowadzić szybką zmianę, ale nie możemy wyłączyć pokoju z użytkowania. Na zakończenie wystarczy wzbogacić wnętrze o kilka dodatków i metamorfoza gotowa. Sprawdźcie nasze inspiracje.

Ptak jak malowany

Jak udomowić egzotyczne flamingi? Pomoże w tym wzór Painted Flaming marki Vilo. Dzięki ścianie z różowymi ptakami aranżacja pokoju będzie lekka i delikatna. Świetnie dopasuje się do niej klasyczne jasne łóżko z solidną ramą. A gdy dodamy do tego pluszowe zabawki, miękkie dodatki, jak koszyk na maskotki, zabawne poduszki w nietypowych kształtach, to sprawimy, że pokój stanie się ciepłym, bezpiecznym miejscem, w którym dzieci lubią spędzać czas na zabawie i nauce.

Uniwersalne tło w pokoju rodzeństwa

Gdy rodzeństwo mieszka w jednym pokoju, czasem musi pójść na kompromis w kwestii jego urządzenia. W takich sytuacjach warto postawić na uniwersalny wzór np. Geo Cubes, który spodoba się zarówno chłopcu jak i dziewczynce. Każde z dzieci może ozdobić swój fragment pokoju dodatkami – łańcuchem pluszowych kul czy zdjęciami z wakacji. Jak widać, kompromis wcale nie musi być trudny!

Inspirująca geometria

Kącik do nauki czy pracy najlepiej aranżować przy oknie, tak by naturalne światło jak najdłużej nam towarzyszyło. Jeśli jednak z jakiegoś powodu biurko musimy ulokować przy ścianie, to warto zadbać o drobne, ale nierozpraszające urozmaicenia. Niech to będzie nieduża roślinka, której obecność doda energii. Albo zabawna tabliczka z motywującym hasłem lub grafiką. Panele White Herringbone marki Vilo mają geometryczny wzór przypominający jodełkę, który dodaje głębi i ożywia jasną ścianę.

Królestwo nauki w łóżku? Czemu nie

Światło dzienne pozytywnie wpływa na nasz nastrój i efektywność nauki. Dlatego wpuszczajmy do pokoju ucznia jak najwięcej słońca, wstawmy do wnętrza rośliny, które zadbają o jakość i czystość powietrza. Nie zagracajmy też pomieszczenia – wolna przestrzeń zachęca do zdrowego ruchu oraz uwalnia myśli. A jeśli nasze dziecko zamiast przy biurku woli uczyć się na łóżku? Kreatywność i skupienie uwalniają się przecież w różnych miejscach. Sprawmy by nauka w tym miejscu była jeszcze przyjemniejsza – wystarczy ozdobić ścianę panelami z kolekcji Fun Wood i zawiesić ozdobne lampki czy pamiątki z podróży.