Stoły DYLE

Polscy producenci mebli coraz częściej zwracają uwagę na jakość wykonania, ale również dobór materiałów. Potwierdzeniem tego może być młoda, polska marka DYLE, która specjalizuje się w produkcji stołów. Łączą drewno z metalem. Dzięki temu powstają stoły eleganckie i ponadczasowe.

Jak mówią projektanci marki – projektując meble chcą oddać hołd dwóm siłom napędowym świata: naturze i historii. Co dokładnie mają na myśli? Wykorzystują historyczne drewno do stworzenia nowoczesnych linii swoich stołów, co czyni je ponadczasowymi w swoim wzornictwie. DYLE to połączenie ręcznego wykonania i przywiązania do detali. Projektanci przywiązują ogromną uwagę do jakości i estetyki.

Skąd nazwa DYLE?  Ma to oczywiście związek z drewnem. Dyle to grube, mocne deski wykorzystywane do budowy stropów, ścian, czy mostów. Chcąc ocalić od zapomnienia piękne historyczne dyle, które przez stulecia podtrzymywały konstrukcje drewnianych budynków, wpadli na pomysł pokazania ich piękna przez użycie jako budulca stołu.

Stoły z historią

Ten rodzaj mebla nie został wybrany przypadkowo: stół jest osią, wokół której kręci się życie w każdym domu, miejscem, gdzie spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Przy stole celebrujemy ważne chwile, nierzadko podejmujemy ważne życiowo decyzje, dzielimy się z drugim człowiekiem naszym życiem.

„My naszymi stołami chcemy się podzielić pięknem, historią, pasją i jakością. Naszym pragnieniem jest, aby każdy mógł obcować z tymi cennymi dla nas wartościami. Dlatego też prekursorem naszej marki były meble, które niosąc w sobie historię – dzięki nowoczesnej oprawie – same mogą też historię tworzyć: pragniemy, by nasze stoły były dziedziczone przez kolejne pokolenia. By dzięki trwałości użytych materiałów ich piękno trwało nadal w przyszłych dziesięcio, a może nawet stuleciach. Każdy stół ma dla nas niepowtarzalną wartość, każdy egzemplarz, dzięki ręcznemu wykonaniu oraz niesłychanemu przywiązaniu do detali, zarówno w procesie produkcji, jak również na etapie znakowania i certyfikacji jest produktem prawdziwie unikalnym” mówi Jarosław Cisek.

Projektanci DYLE w wyjątkowy sposób łączą drewno i stal. Dobry, twardy i szlachetny dąb stanowi dla nich obiekt pracy i pasji. Z drugiej strony mamy polerowaną stal, która cechuje się bardzo głębokimi refleksami, co dodatkowo uwydatnia moc efektu kombinacji tych dwóch szlachetnych surowców.

Każdy stół opatrzony jest tabliczką, na której laserowo umieszcza się kopie podpisów założycieli marki DYLE wraz z informacjami takimi jak seria, model, wymiary produktu oraz ręcznie wybijany, unikalny numer seryjny. Ponadto do każdego z naszych wyrobów dołączany jest certyfikat gwarantujący jego autentyczność. W dokumencie obok podpisów założycieli marki znajduje się numer seryjny tożsamy z tym, który jest umieszczony na tabliczce, a także nazwa serii, modelu, specyfikacja użytych materiałów oraz wymiary. W przypadku linii heritage w certyfikacie podano również wiek i pochodzenie drewna.

Marka Dyle dostępna jest w GOOD INSIDE i jest częścią kampanii #WybieramPolskiDesign. To ogólnopolska kampania, której celem jest promowanie młodych, polskich marek. Do projektu zaproszono 10 producentów mebli oraz oświetlenia, którzy wpisują się w definicje „dobrego, polskiego designu”. Funkcjonalność, unikatowość wzornicza, jakość materiałów oraz made in Poland.