Nowoczesne wzornictwo kocha nieoczywiste połączenia. Surowy, chłodny marmur w otoczeniu ciepłego brązu topoli czy stolika w stylu vintage nikogo już nie dziwi. Ponadczasowa elegancja kamienia wraca na wnętrzarskie salony. A jednym z hitów pozostaje Crema Marfil z bogatej oferty Interstone.

Marmurowe (love) story

Jasne tony beżu z subtelnymi przecięciami i naturalnymi użyleniami szlachetnego kamienia słusznie wzbudzają zachwyt. Piękno marmuru kryje się w jego surowym, chłodnym charakterze i nieoczywistym wzornictwie. Jego wytworność, tajemniczość i klasę cenili już starożytni. A dziś, za jego zagadkowość i ponadczasowość, pokochali go także współcześni projektanci wnętrz. Oczywistym przeznaczeniem marmuru są wnętrza utrzymane w stylu glamour. Wytworny charakter aranżacji, najwyższej jakości meble, starannie dobrane dodatki – w takim towarzystwie marmur będzie się czuł doskonale. Niepowtarzalnego charakteru wnętrzom glamour dodadzą marmurowe schody czy kamienne podłogi.

Ponadczasowa biel i czerń z akcentami złota i beżu będzie się prezentować po królewsku. Doskonałym pomysłem w takich aranżacjach będzie także wykorzystanie marmurowych dodatków. Blat stolika kawowego czy wazony wykonane z kamienia Crema Marfil, stworzą harmonijną całość
z salonem glamour. W kuchni na wysoki połysk, marmurowy blat kuchenny, parapety czy zlewozmywak będą perfekcyjnym rozwiązaniem.

W kierunku Skandynawii

Ale marmur udowadnia, że inne style wnętrzarskie nie są mu wcale obce, prezentując się w nich nadzwyczaj dobrze. Salon ze skandynawską duszą, może mieć marmurową obudowę kominka. Ciepły ogień ujarzmiony przez chłód marmuru będzie stanowił wspaniały widok, zwłaszcza w długie zimowe wieczory.

We wnętrzach rustykalnych i vintage marmurowe akcenty nadadzą przestrzeniom niecodziennego charakteru. Łazienka z marmurem w tle doskonale wpisze się w klimat „tamtych lat” jeśli zestawimy ze sobą marmurową podłogę i np. miedziane dodatki. Szeroki wachlarz dostępnych w ofercie Interstone kamieni naturalnych sprawia, że w nowoczesnych aranżacjach tworzonych w myśl zasady Miesa van der Rohe „mniej znaczy więcej”, marmury prezentują się równie doskonale. Surowy, ascetyczny marmur Crema Marfil, będzie także spójnym uzupełnieniem wnętrz minimalistycznych. Kamienne schody, blaty czy podłogi dodatkowo podkreślą oszczędny charakter aranżacji.

Crema Marfil – ponadczasowa elegancja

Crema Marfil to marmur pochodzący z Hiszpanii o kremowo-beżowym odcieniu. Płyty o grubości 2 i 3 cm charakteryzują się znaczną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także na wysokie temperatury, chociaż marmur nie jest aż tak wytrzymały jak granit. Jest to idealny materiał na schody, kominki, podłogi, ściany i parapety. Jego dużym atutem jest także łatwość konserwacji oraz fakt, że stosunkowo szybko można go odnowić poprzez polerowanie. Ogromną zaletą naturalnego marmuru jest to, że doskonale przewodzi ciepło. Marmurowa posadzka to świetny pomysł przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego. Do jego walorów z pewnością należy zaliczyć także jego naturalny charakter – nie ma dwóch identycznych brył marmuru. Każda jest inna: ze swoją wyjątkową linią ciemniejszych użyleń i nieco odmienną kolorystyką.

Crema Marfil

Interstone odkrywa przed nami magię naturalnych kamieni: marmuru, kwarcytu, granitu, onyxu, łupków, wapieni, porfirów, bazaltów, trawertynów. Polski dystrybutor i importer kamienia, sprowadza najwspanialsze okazy aż z 15 krajów świata, m.in. z Rosji, Brazylii, Chin, Indii, Portugalii czy Egiptu. Filozofia firmy założonej w 2000 r. opiera się na pasji wykorzystania tego, co w naturze najpiękniejsze. Ta miłość do kamienia narodziła się we właścicielach we Włoszech. A dziś swoją pasją do szlachetnych materiałów zarażają innych. Kamień naturalny znów staje się jednym z wiodących trendów wnętrzarskich. Bycie bliżej natury, slow life, styl eko – kamień naturalny wychodzi naszym pragnieniem naprzeciw.