Meble biurowe, takie jak szafy na kartoteki, zapewniają właściwe przechowywanie, organizowanie i ochronę akt i dokumentów. Przed zakupem metalowej szafki na dokumenty należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim należy wiedzieć, ile miejsca masz do dyspozycji, ile dokumentów musi pomieścić szafka i jakie powinna mieć funkcje dodatkowe, jak kółka, liczba szuflad, zamek.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup metalowych szaf na kartoteki

Metalowe szafy na kartoteki zazwyczaj oferują od dwóch do pięciu szuflad w różnych rozmiarach. Znajdziemy je także w kompaktowej wersji do postawienia pod biurkiem, z praktycznymi kółkami dla zwiększenia mobilności, zapewniając świetny sposób na zwiększenie pojemności małych biur. Metal jest najpopularniejszym wyborem materiału na szafy kartotekowe, ponieważ może wytrzymać intensywne użytkowanie i nadal dobrze wyglądać przez wiele lat. Dodatkowo masz wiele opcji kolorystycznych boków i szuflad do wyboru, aby dopasować wygląd szafki na dokumenty do innych mebli w biurze czy kolorystyki wnętrza.

Szafy na kartoteki zapewniają bezpieczne przechowywanie dokumentów

Szafy na kartoteki

Metalowe szafy na kartoteki zapewniają długotrwałe przechowywanie i odpowiednią ochronę akt osobowych, dokumentacji medycznej, dokumentów w formie cyfrowej czy dokumentów biurowych w formie papierowej. Z pewnością szafka na dokumenty powinna być tak samo bezpieczna, jak wytrzymała. Warto zainwestować w szafę kartotekową z kilkoma kluczowymi funkcjami bezpieczeństwa. Szukaj szafek na akta z mechanizmem zabezpieczającym przed przewróceniem, takich jak blokowane szuflady, które zapobiegają przewróceniu się szafki na akta, gdy otwartych jest wiele szuflad, a także z mechanizmem blokującym samoistne otwieranie się szuflad.

Metalowe szafy na kartoteki w różnych stylach i rozmiarach

Szafy kartotekowe zaprojektowane z systemami zawieszenia na łożyskach kulkowych i innymi mocnymi systemami zawieszenia szuflad, otwierają się i zamykają płynnie, nawet przy pełnym załadowaniu. Wiele z nich może mieć szuflady wytrzymujące wiele kilogramów obciążenia. W większości biur zapotrzebowanie na przechowywanie plików, akt i dokumentacji rośnie z czasem. Zawsze możesz jednak dokupić pasującą szafkę, jeśli zajdzie taka potrzeba. Niezależnie od tego, czy planujesz używać szafy kartotekowej do przechowywania standardowych plików A4, dokumentów, dużych projektów lub kart indeksowych, ważne jest, aby wybrać projekt z szufladami o odpowiednim rozmiarze. Szuflady wybranej przez ciebie szafki na dokumenty powinny być wystarczająco duże, aby pomieścić to, co będziesz w niej przechowywać. W sprzedaży znajdziemy wiele rozmiarów szaf na kartoteki, A4, A5, A6 czy B5, szafki na płyty CD. z pewnością metalowa szafa na kartoteki z dyskretnymi, formowanymi uchwytami sprawdzi się doskonale w każdym biurze.

W sprzedaży znajdziemy szeroki wybór szaf na kartoteki

Na stronie https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-kartotekowe/ możesz zobaczyć ofertę różnych szaf kartotekowych. Jeśli tworzysz zorganizowany system segregowania dokumentów, etykiety na szuflady są istotną cechą szafy kartotekowej. Gdy każda szuflada ma własną etykietę, pozwoli to wszystkim użytkownikom szybko zorientować się, co znajduje się w każdej szufladzie. Pomoże to łatwo znaleźć dokument, którego szukamy. Metalowe szafki na dokumenty są dostępne w różnych kolorach, i jest to idealny wybór, jeśli zależy ci na spójnym wyglądzie w całym miejscu pracy.