Modern Organic

Natura ma dobroczynny wpływ na nasze życie, a inspirowane nią wnętrza pozwalają stworzyć spokojną przestrzeń mieszkalną, gdzie można odpocząć. Najlepszym na to przykładem jest nowa kolekcja mebli wypoczynkowych Bolzano, która dzięki miękkim organicznym kształtom, naturalnym materiałom i bogatej palecie barw ziemi, śmiało nawiązuje do gorącego trendu Modern Organic.

Modern Organic

Modern Organic to jeden z wiodących obecnie trendów aranżacyjnych na świecie, który z dnia na dzień zyskuje coraz większą popularność wśród projektantów i architektów wnętrz. I nic w tym dziwnego. Stylistyka ta łączy w sobie tradycyjny skandynawski minimalizm z przytulnym retro lat 50.tych XX wieku oraz elementami boho. Wszystko to w naturalnej oprawie – organiczne kształty, miękkie linie, przyjazne materiały oraz ciepła kolorystyka, inspirowana paletą barw ziemi. Dzięki temu wnętrza urządzone w tym właśnie stylu są lekkie w odbiorze, harmonijne i nowoczesne, budując przy tym klimat sprzyjający wypoczynkowi.

Naturalne materiały i amorficzne formy dodają bowiem przestrzeni płynności, ruchu i równowagi. Łącząc piękno otaczającej przyrody z nowoczesnym stylem życia zapewniają poczucie spokoju i wyciszenia. Dodają energii na co dzień i wnoszą pogodę ducha.

Meble wypoczynkowe w stylu Modern Organic

Trend Modern Organic czerpie bowiem z tego, co w naturze najlepsze. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę marka BoConcept, która opierając się na wieloletniej tradycji, duńskim minimalizmie oraz filozofii hygge śmiało nawiązuje do tej modnej stylistyki. Stąd, w jej założenia w pełni wpisuje się nowa kolekcja mebli wypoczynkowych Bolzano. Zaprojektowana przez Mortena Georgsena wyróżnia się amorficznymi, kulistymi kształtami brył, które zapraszają do wypoczynku. Organiczne, obłe formy sof, dzięki zaokrąglonym ramom i puchowym siedzeniom, tworzą tu efekt kokonu, zachęcając do zanurzenia się w ich miękkich poduchach. Wrażenie te potęguje połączenie kulistych kształtów z przytulnymi, kuszącymi teksturami, takimi jak bouclé Lazio Brown w uspokajających, neutralnych kolorach ziemi. Inspirowana światem przyrody kolekcja Bolzano, zgodnie z filozofią marki, dąży do osiągnięcia maksymalnego komfortu, przy jednoczesnym zapewnieniu optymalnej elegancji. Ta ostrożna równowaga między eleganckimi, nowoczesnymi liniami w połączeniu z kojącymi organicznymi akcentami naprawdę działa, tworząc we wnętrzach atmosferę odprężającego luksusu.

Detal w stylu naturalnym

Wypoczynkowy zestaw Bolzano to niewątpliwie organiczny luksus połączony z wygodą. Wprowadza do wnętrz ład i harmonię, nie pozbawiając ich elegancji i nowoczesnego charakteru. Podobne wrażenia estetyczne można wzmocnić, wybierając przyjemne w odbiorze meble wykonane z naturalnych materiałów i dodatki w kolorach ziemi. Mogą to być zarówno piękne fornirowane meble, jak i stolik kawowy z kamiennym blatem. Dlatego nową kolekcję Bolzano doskonale uzupełnią stoliki z serii Madrid, które teraz dostępne są w nowym, niezwykle eleganckim wykończeniu ze spieków imitujących brązowy marmur.

Tekst: Ula Tatur

Fot. BoConcept