Wnętrza Hotelu Villatoro w Zgorzelcu – prezentacja online i wywiad z Katarzyną Westrych-Pavy z pracowni 370studio.

Villatoro to butikowy hotel zlokalizowany w zabytkowej, secesyjnej willi w Zgorzelcu, tuż przy moście granicznym. Budynek został zrewitalizowany oraz zaadaptowany do nowych funkcji z zachowaniem historycznego charakteru obiektu. Wnętrze hotelu jest bardzo eleganckie a na uwagę zasługują współczesne dodatki. Zapraszamy na prezentację zwycięskiego projektu w kategorii wnętrza publiczne w głosowaniu publiczności Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 w ramach cyklu Finaliści i laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL. Porozmawiamy z Katarzyną Westrych-Pavy z pracowni 370studio o tej realizacji, pracy biura i planach na przyszłość. Widzimy się 18 stycznia 2023 o godz. 11:00. Zapisz się już teraz.

Willa została zbudowana przez miejscowego przedsiębiorcę z Görlitz Heinricha Karla Ottona Straßburga w latach 1890 -1900. Zyskała historyzujący wystrój z elementami secesyjnych dekoracji i detali. Szereg z nich jak np. stolarka okienna, witraże czy gipsowe sztukaterie, zachowało się do dzisiaj. W związku z tym głównym zadaniem projektowym było z jednej strony stworzenie nowej jakości a z drugiej zaprojektowanie nowych elementów, tak by nie przytłaczały i stworzyły z zabytkowanymi elementami spójną całość.

Dzięki naszej pracy, udało się zaprojektować eleganckie i kameralne wnętrza, w których nowe elementy dopełniają te zastane, historyczne. Na parterze, białe boazerie oraz stolarka skontrastowane zostały z wykonanymi na zamówienie lożami oraz krzesłami o intensywnym kolorze obić. Nawiązaniem do czasów, z których pochodzi obiekt jest między innymi historyzująca tapeta w jednej z sal oraz płycinowe wykończenie lady recepcyjnej.” – tłumaczą architekci z 370studio.

Pokoje na piętrze uzyskały bardziej współczesny, ale nie wolny od historycznych nawiązań charakter. Poprzez boazerie, lampy oraz detale mebli można tu szukać odniesień do stylistyki okresu przedwojennego, modernizmu i art. Deco.

Więcej o tym ciekawym wnętrzu dowiecie się podczas prezentacji. Będzie można zadawać pytania i komentować.

Rejestracja na prezentację: TUTAJ

Wydarzenie na FB: TUTAJ

ORGANIZATORZY:

Grupa Sztuka Architektury, 370studio