Planując wyposażenie łazienki, warto zadbać o to, by zapewniała ona domownikom komfort codziennego dbania o higienę i jednocześnie wyróżniała się ciekawym designem. Duży wpływ ma na to wybrana ceramika, taka jak umywalki, wanny czy miski WC, ale nie bez znaczenia okazują się również meble łazienkowe. Ze względu na trudne warunki panujące w tego typu pomieszczeniach ich wybór często okazuje się wyzwaniem. Dlatego w poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze cechy wytrzymałych mebli, zwracając szczególną uwagę na szafki z lustrem, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród projektantów wnętrz.

Starannie wykonane meble łazienkowe — czym powinny się wyróżniać?

Wybierając meble łazienkowe, warto przede wszystkim sprawdzić, z jakich materiałów zostały one wykonane. W łazienkach często panują wysoka wilgotność powietrza i zmienne temperatury, dlatego wysokiej jakości meble powinny cechować się odpornością na takie warunki, a także na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu zyskasz pewność, że dane wyposażenie jest inwestycją na wiele lat wygodnego użytkowania. Godną uwagi propozycją są meble łazienkowe wykonane z trwałych płyt MDF wzmocnionych preparatami zabezpieczającymi lub profesjonalną folią.

Oprócz tego podczas wyboru mebli łazienkowych warto upewnić się, że są one precyzyjnie wykończone i dopasowane do stylu całego pomieszczenia. W efekcie łazienka stanie się nie tylko miejscem pozwalającym na dbanie o codzienną higienę, ale także przestrzenią, w której można się zrelaksować. Z tego powodu dużą popularnością cieszą się również szafki łazienkowe z lustrem, które pozwalają na przechowywanie różnego rodzaju kosmetyków czy akcesoriów. Ponadto umieszczając je nad umywalką, nie musisz inwestować w dodatkowe lustro. Jakie jeszcze są zalety takiego rozwiązania?

 

Nowoczesne szafki łazienkowe z lustrem — dlaczego warto się na nie zdecydować?

Starannie wykonane szafki łazienkowe z lustrem są chętnie wybierane zarówno do małych, jak i dużych łazienek. Ze względu na swoją powierzchnię bardzo dobrze zastępują lustra i pozwalają lepiej wykorzystać przestrzeń nad umywalką. Warto wspomnieć, że więcej miejsca do przechowywania ułatwia utrzymanie łazienki w czystości ze względu na możliwość łatwego schowania kosmetyków czy akcesoriów. Co więcej, takie szafki łazienkowe z lustrem skutecznie odbijają światło, wpływając na lepsze oświetlenie wnętrza, a także sprawiając, że wydaje się ono optycznie większe.

Profesjonalni producenci mebli łazienkowych zapewniają duży wybór szafek z lustrem w różnych rozmiarach i rodzajach wykończenia, na przykład w odcieniach naturalnego drewna czy klasycznej bieli albo czerni. Dzięki temu można je z powodzeniem dopasować do każdej aranżacji pomieszczenia. Dużą popularnością w małych łazienkach cieszą się modele z pojedynczym frontem, z kolei w większych pomieszczeniach świetnie sprawdzą się szafki z dwoma lub nawet trzema drzwiczkami. Takie meble łazienkowe oferuje między innymi marka Gante, która wyróżnia się doświadczeniem i licznymi pochlebnymi opiniami wcześniejszych klientów.