Trwałe, estetyczne i praktyczne – drzwi wewnętrzne z okleiną naturalną szturmem zdobywają wystroje naszych wnętrz i z powodzeniem zastępują drzwi drewniane. Fornir to prawdziwy hit aranżacyjny, który pasuje do różnych stylów. Kiedy warto postawić na drzwi fornirowane? Jakie są ich zalety?

Czym są drzwi wewnętrzne z okleiną naturalną?

Okleina naturalna, inaczej fornir, powstaje z połączenia cienkich płatów drewna. Płaty te pozyskuje się w procesie skrawania drewna o dużej średnicy. Poszczególne fragmenty łączy się w takiej kolejności, w jakiej zostały skrojone, a potem zabezpiecza się je lakierem. Dzięki temu można w pełni odwzorować rysunek i strukturę naturalnego drewna. Drzwi fornirowane mają więc unikalny wygląd, a okleinę trudno odróżnić od prawdziwego surowca.

Drzwi wewnętrzne i zabudowa fornirowa – idealne połączenie 

Masz pomysł na spójne wnętrze i chcesz, aby drzwi i panele ścienne w Twoim mieszkaniu były idealnie dopasowane? Nic prostszego! Postaw na zabudowę fornirową i dobierz drzwi wewnętrzne PORTA w naturalnej okleinie. Wybrane kolekcje skrzydeł możesz zamówić w niestandardowej wysokości i szerokości oraz dopasować jeden z trzech dostępnych kolorów intarsji (czarny, złoty lub srebrny). Dodatkowo producent oferuje usługę wykonania dowolnego wzoru frezowania na skrzydłach oraz panelach ściennych, dla jeszcze lepszego dopasowania do siebie poszczególnych elementów wnętrza. Do wyboru jest również układ oklein – pionowy, poziomy lub ukośny, a także różne stopnie połysku. Co ważne, panele ścienne mogą być w kolorze drzwi lub innym – w zależności od Twoich upodobań. Możliwości jest wiele, a ogranicza Cię jedynie wyobraźnia.

Drzwi pokojowe w naturalnej okleinie w różnych aranżacjach

Na stronie PORTA (https://www.porta.com.pl/produkty/okleina-naturalna) znajdziesz kilka kolekcji drzwi wewnętrznych z okleiną naturalną. Zwróć uwagę szczególnie na skrzydła z serii NATURA LUMIA, NATUA OSLO, NATURA VECTOR, NATURA CLASSIC czy NATURA LOFT. Te i inne linie drzwi wewnętrznych pasują do różnych wystrojów wnętrz.

·        Drzwi z naturalną okleiną wpisują się w minimalizm

Drzwi z naturalną okleiną uzupełniają oszczędny wystrój w minimalistycznym tonie. Wyglądają jak drewniane, a tym samym ocieplają surową aranżację opartą na kamieniu, cegle, metalu i betonie. Najlepiej sprawdzą się tu pozbawione ozdób skrzydła z kolekcji NATURA LOFT, a także oszczędne w formie, a jednocześnie wpuszczające wiele światła drzwi z serii NATURA LUMIA. Te proste rozwiązania doskonale pasują do minimalistycznego designu.

·        Masz nowoczesny wystrój? Postaw na drzwi z naturalną okleiną

Wnętrza w stylu nowoczesnym są przemyślane i uporządkowane. Tutaj drzwi wewnętrzne muszą idealnie wpasować się w starannie zaplanowany wystrój. Jeśli chcesz mieć skrzydło w podobnej kolorystyce i tonie, co ściany i podłogę, wybierz drzwi fornirowane z kolekcji NATURA GRANDE. A może szukasz nietuzinkowego designu w nowoczesnym wydaniu? Przejrzyj serię drzwi pokojowych NATURA SPACE. Z kolei w mieszkaniu w stylu loftowym doskonale sprawdzą się modele z serii NATURA LOFT. Wybierz odpowiedni kolor skrzydła, by jak najlepiej dopasować je do aranżacji.

·        Drzwi z naturalną okleiną pasują do stylu skandynawskiego

Jasne kolory i naturalne surowce – tak w skrócie można opisać styl skandynawski. Do takiego wnętrza drzwi pokojowe powinny wnosić ciepło i poczucie przytulności. Postaw na ozdobione frezem modele NATURA OSLO w kolorze dębowym lub skrzydła z kolekcji NATURA VECTOR z wyraźnie widoczną strukturą prawdziwego dębu. Model J z frezowaniem w tak zwaną jodełkę świetnie uzupełni mieszkanie nie tylko w stylu skandynawskim, ale także eko, hygge oraz boho. Jeśli chcesz wpuścić do wnętrza więcej światła, wybierz drzwi wewnętrzne z okleiną naturalną z kolekcji NATURA KONCEPT.

Dlaczego warto wybrać drzwi fornirowane?

Drzwi pokojowe z naturalna okleiną to estetyczny zamiennik drzwi z prawdziwego drewna. Są trwałe i solidne dzięki wysokogatunkowym żywicom stosowanym w procesie łączenia poszczególnych płatów drewna. Twoje drzwi nie będą się więc odkształcać ani rozklejać. Szeroki wybór modeli i wykończeń kolorystycznych sprawia, że bez problemu znajdziesz drzwi fornirowane idealne do wystroju Twojego mieszkania.

artykuł sponsorowany